Busy do Holandii, busy z Holandii do Polski - KLIKNIJ i zobacz ogłoszenia...

  Holandia HOLLANDEX  

Kategoria: Artykuły - W KINIE

POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU

 
O FILMIE

POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKUSeria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn – Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i… zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem (Jacek Braciak) swojej żony (Iwona Wszołkówna) oraz brzemiennym w skutki romansem pewnej nastolatki (debiutująca Delfina Wilkońska). Zygmunt szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora (Jan Frycz), jednak ten zajęty jest flirtowaniem z ponętną pielęgniarką (Małgorzata Buczkowska-Szlenkier). Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze - seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami na mężczyzn (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście leśniczy (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu adwokatury (Jan Nowicki), szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski) i niezwykła istota w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego. Myślałeś, że widziałeś już wszystko? To nie tak jak myślisz, kotku…


 
Poprzednia produkcja Sławomira Kryńskiego - „To nie tak jak myślisz, kotku” - przyciągnęła do kin blisko milion widzów, uwodząc publiczność oryginalnością, humorem i brawurową grą doskonale dobranych aktorów. W nowej komedii, zatytułowanej "Pokaż kotku, co masz w środku", Sławomir Kryński z właściwym sobie poczuciem humoru powraca do tematu kłamstwa i niewierności w relacjach damsko-męskich, w lekki i bezpretensjonalny sposób bawiąc się naszą skłonnością do oszukiwania.


Za sprawą wielopiętrowej intrygi, dowcipnych dialogów oraz niebanalnie pomyślanych postaci, reżyser ponownie daje aktorom "To nie tak jak myślisz, kotku" – Jackowi Borusińskiemu, Janowi Fryczowi, Małgorzacie Buczkowskiej-Szlenkier, Sławomirowi Orzechowskiemu oraz wspierającej ich plejadzie gwiazd polskiego kina – okazję do zabłyśnięcia w rolach stanowiących perełki komedii sytuacyjnej. W obsadzie nowego filmu Kryńskiego, oprócz wypróbowanej ekipy „To nie tak jak myślisz kotku”, świetne kreacje komediowe stworzyli Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Iwona Wszołkówna, Katarzyna Cynke, Tomasz Karolak, Iza Kuna, Andrzej Grabowski, Władysław Kowalski, Jan Nowicki, Grażyna Szapołowska i Maja Bohosiewicz.


Promującą film piosenkę "Oj, kotku" śpiewa Edyta Górniak, wykonawczyni pamiętnego przeboju "To nie tak jak myślisz, kotku".

 

 

POKAŻ KOTKU, KOGO MASZ W ŚRODKU czyli…

GALERIA POSTACI

 

 

ANDRZEJ (Jacek Borusiński)

Zatwardziały kawaler, tylko pozornie nieśmiały w kontaktach z piękniejszą płcią. Przyparty do muru, bez wahania i skrupułów porwie dziewczynę, a desperacki wyczyn stanie się dlań początkiem prawdziwej sercowej rewolucji. Bo w niepozornym ciele Andrzeja drzemie demon namiętności, który tylko czeka na okazję, aby wyrwać się na wolność i podokazywać.

 

Iwona Wszołkówna i Krzysztof StelmaszykJANINA (Iwona Wszołkówna)

Wzorowa żona komendanta i matka o łagodnym sercu, ale też - jak mawia zabiegający o jej względy Marian - „wspaniałym potencjale zaradności”. Dowód? Jej mąż zbudował dom, spłodził syna, ale to ona musi zasadzić drzewo, które uratuje ich burzliwy związek…

 

ZYGMUNT (Krzysztof Stelmaszyk)

Kipiący testosteronem komendant policji, który nie chce pozostać mężczyzną jednej kobiety. W każdej chwili czuje się szefem, a potulną żonę traktuje jak podwładnych. Cechuje go zawodowa obowiązkowość, prowadzi bowiem śledztwa w sprawach wykroczeń, których... sam był sprawcą. Prywatnie wiedzie podwójne życie ze specjalistką od niedźwiedzi polarnych.

 

STANISŁAW (Marian Dziędziel)

Jego myśli bezustannie zaprząta wesele, albowiem wymarzył sobie ożenek z kobietą z klasą. Gdy wreszcie odnajduje ją w osobie energicznej fryzjerki, los płata mu złośliwy trick. Ktoś połasi się na jego oszczędności, a wkrótce potem wyrodny syn urządzi  mu pod dachem istny... dom zły.  

 

JULIAN (Jan Frycz)

Chirurg, ginekolog i ordynator w jednym. Wita pacjentki zalotnym „pokaż kotku, co masz w środku” i nigdy w życiu nie odrzuca okazji, zgodnie z własną dewizą „jak dają, to trzeba brać”. Przyjaciołom nie odmówi żadnej przysługi, nawet uśpienia niechcianego domownika - w końcu od czego są lekarze?

 

MARIAN (Jacek Braciak)

Wygląda na niedorajdę i maminsynka, który bez pomocy rodzicielki nie potrafiłby zaciągnąć kredytu, a w rzeczywistości jest wytrawnym policyjnym wygą. Odkąd poznał niewygodną prawdę o swoim przełożonym, uczciwie przykłada się do pracy śledczego, równie sumiennie przykładając się... do jego żony. W trakcie przesłuchań nie oszczędza siebie ani podejrzanych, nie przebiera w słowach i za nic w świecie nie chce być lokajem komendanta. Strzeż się go, przejrzy cię na wylot i zada cios… prosto w serce.

 

JÓZEK (Andrzej Grabowski)

Wiecznie tankujący właściciel stacji benzynowej. Odkąd opuściła go ukochana żona Krystyna, zabierając w dodatku psa, jest stale na gazie.

 

GLINA  (Tomasz Karolak)

Najtwardsze ciacho spośród stołecznych kryminalnych. Przestępców zjada na śniadanie... do łóżka. Zawsze błyskotliwy, nieustannie czujny. Jeśli myślisz, że pod jego okiem uda ci się zwędzić choćby policyjny kocyk, bardzo się mylisz, kotku.

 

JACEK i AGATKA (Filip Pławiak i Delfina Wilkońska)

Zakochani jak Romeo i Julia - ich miłość wywołuje lawinę niefortunnych zdarzeń. On, mimo niezbyt zmysłowego nazwiska - Paluch - potrafi rozpalić w dziewczynie wielką namiętność. Wyjątkowy pechowiec, spadający rower zabrał mu rodziców, zaś własna niefrasobliwość zabierze mu przejściowo zdrowie. Specjalista od wisielczego humoru, przez co staje się postrachem staruszek chciwie łypiących na spadki. Ona – szaleńczo zakochana, gotowa na wszystko (i wszystkich…), by spełnić jego zachcianki. 

 

 

ANETA (Katarzyna Cynke)

Uprowadzona narzeczona mimo woli, wykorzystana z wyboru. Energiczna i przebiegła łowczyni mężczyzn i ich ukrytych fortun, nie ma nic przeciwko utracie resztek niewinności pod okiem i ręką namiętnego po(d)rywacza Andrzeja.

 

MARIOLA (Maja Bohosiewicz)

Zaprawiona w żeńsko-męskich wojnach przyjaciółka Agaty, która zna skryte marzenia nastoletnich prawiczków. Swata swoją zdesperowaną kumpelę z coraz młodszymi adoratorami. Drapieżna i niebezpieczna niczym kotka

 

OBSADA:

Jacek Borusiński - Andrzej
Krzysztof Stelmaszyk - Zygmunt
Marian Dziędziel - Stanisław
Jacek Braciak - Marian
Jan Frycz - Julian            
Małgorzata Buczkowska-Szlenkier - Pielęgniarka          
Iwona Wszołkówna - Janina
Delfina Wilkońska - Agata            
Katarzyna Cynke - Aneta            
Filip Pławiak - Jacek
Maja Bohosiewicz - Mariola            
Iza Kuna - Alicja            
Sławomir Orzechowski - Leon             
Władysław Kowalski - Ksiądz            
Jan Nowicki - Mecenas Kowalski       
Andrzej Grabowski - Józek            
Tomasz Karolak - Policjant
Grażyna Szapołowska - Zofia
     

TWÓRCY:

Dźwięk - Marek Wronko
Montaż - Zbigniew Niciński
Charakteryzacja - Olga Nejbauer
Kostiumy - Małgorzata Braszka
Scenografia - Joanna Kaczyńska
Zdjęcia - Waldemar Szmidt
Kierownik produkcji - Leszek Pieszko
Produkcja - Avocado TV
Producenci - Violetta Kamińska, Izabela Wójcik, Dariusz Jabłoński
Scenariusz i reżyseria - Sławomir Kryński

(na podstawie materiałów dystrybutora)